Saruna ar sportisti, treneri, dalībnieci Signi Sirmo

Sveicieni visiem Dzintaru Trīsdienu sekotājiem!

Ceru, ka ikviens no jums izbauda šī gada sniegotās ziemas sezonas priekus par visiem 100% un turpina aktīvi nodarboties ar fiziskajām aktivitātēm! Februāra #DZ3DBlogs atkal ir klāt, un šomēnes tā ir saruna ar Dzintaru Trīsdienu 2019 dalībnieci, studenti, treneri un vienu no Latvijas labākajām jaunajām orientieristēm, kura jau ir spējusi iekarot vietu Latvijas pieaugušo izlases rindās, Signi Sirmo!

Kalvis Kaļva (KK): Kā Tev iet? Kā aizvadi šo ziemas periodu pandēmijas laikā?

Signe Sirmā (SS): Šoziem pēc ilgiem laikiem beidzot man ir izdevies gan paslidot uz ezera, gan arī veikt treniņus uz distanču slēpēm tepat Latvijā, jo pēdējos gados man tas nebija izdevies vai arī sanācis tikai ārpus Latvijas robežām, par ko man ir milzīgs gandarījums. Tāpat arī ir sanācis aizbraukt uz dažādām Latvijas paugurainēm paslēpot ar kalnu slēpēm, kā arī vienkārši izbaudīt bērnības ziemas priekus, braucot ar ragaviņām vai vienkārši šļūcot lejā no kalna kopā ar saviem tuvajiem.

KK: Ar kādām ambīcijām Tu gaidi jauno orientēšanās sacensību vasaras sezonu? Ko Tu sagaidi no sevis?

SS: Es patiešām ceru, ka epidemioloģiskā situācija saistībā ar COVID-19 Latvijā un pasaulē līdz šī gada vasaras sezonas sākumam uzlabosies, un atkal orientieristi varēs sanākt kopā un sacensties. Personīgi, man visvairāk gribētos beidzot tikt uz kādu treniņnometni ārpus Latvijas un dažādot savu treniņprocesu. Domāju, ka gaidāmā orientēšanās sacensību sezona man būs ļoti grūta, jo ar šo gadu sāku pilnvērtīgi startēt Elites grupā. Tas būs liels pārbaudījums. Es jau nespēju sagaidīt, kad varēšu sacensties, jo vēlos redzēt, uz ko pēc aizvadītā ziemas treniņprocesa es esmu spējīga. 

Runājot par to, ko es vēlētos šosezon sasniegt, ir uzlabot savu personisko rekordu 3000m skrējienā stadionā un noteikti atkal iekļūt Latvijas orientēšanās pieaugušo izlasē. Noteikti daudz kas ir atkarīgs no tā, vai starptautiska līmeņa sacensības varēs notikt, bet, ja notiks, tad mans galvenais uzsvars ir starti Pasaules čempionātā. Savukārt, Latvijas mērogā mans mērķis ir būt stabilai Top3 sportistei orientēšanās Latvijas kausa izcīņas posmos.

KK: Kas Tev ir pirmais, kas nāk prātā izdzirdot vārdu salikumu “Dzintaru Trīsdienas”?

SS: Orientēšanās sacensības – izaicinājums. Iepriekš mani tās ir pārsteigušas ar daudz ko nepieredzētu. Man prieks, ka Dzintaru Trīsdienu komandu sastāda jauni un gudri cilvēki, kuri cenšas izveidot kaut ko jaunu orientēšanās sportā Latvijā. 

KK: Vai un kā Tu esi pamanījusi to, ka 2021. gadā, pēc 2 gadu pārtraukuma, ir paredzētas “Dzintaru Trīsdienas 2021” sacensības?

SS: Jā, esmu pamanījusi! Runājot par šī projekta atpazīstamību, vēlos atcerēties 2018. gada Dzintaru Trīsdienas, kad pēc labā snieguma sacensībās balvā ieguvu Dzintaru Trīsdienu neilona kreklu, ar kuru vēlāk startēju arī Latvijas kausa posmos. Šo sacensību laikā man bieži vien tika uzdots jautājums, kur es tādu kreklu ieguvu un kas ir šīs sacensības. Es vaicātājiem atbildēju, ka, pagaidām, tās ir sacensības draugu lokā, bet ar katru gadu to apmērs pieaugs un ikviens orientēšanās sporta entuziasts tajās varēs piedalīties. Vislielāko interesi izrādīja tieši pieredzējušākie orientieristi. 

Aktīvi sekoju līdzi Dzintaru Trīsdienu Instagram kontam (@dzintaru3dienas), kur tiek publicēti dažādi ieraksti. Zinu, ka “Dzintaru Trīsdienas 2021” šogad notiks Ropažu apkārtnē no 30. jūlija līdz 1. augustam. 

KK: Kā Tu atceries savas pirmās Dzintaru Trīsdienu sacensības?

SS: Savas pirmās (Dzintaru) trīsdienas atceros tā, it kā tās būtu notikušas vakar. Mēs bijām mazs bariņš ar draugiem, kuri sacentās savā starpā, saglabājot sportisko azartu. Sacensību formāts bija interesants ar to, ka bija jāsacenšās ne tikai orientējoties dienā, kā tas ir vairumā daudzdienu sacensību, bet arī dienas tumšajā laikā, nakts apstākļos. Pirmo reizi bija iespēja startēt nakts mikrosprintā, kur bija jāveic distance cauri labirintam, kas man sagādāja lielas grūtības, un pirmo divu dienu sacensībās iekrātais pārsvars pār Elzu (Ķuzi) tika sadeldēts, un viņa mani apsteidza kopvērtējumā. Atceros, ka visi organizatori bija izpalīdzīgi ikvienā brīdī un risināja problēmas tiklīdz tās radās. Noteikti jāizceļ karšu un distanču kvalitāte, kā arī balvu fonds, priekš tik salīdzinoši maza dalībnieku skaita, bija ļoti kvalitatīvs!

Manas pirmās Dzintaru Trīsdienas bija 2018. gadā. 2019. gadā es arī piedalījos, bet ne visās sacensību dienās, jo man tajā laikā bija jādodas uz nometni. 

KK: Kāpēc, Tavuprāt, gan orientēšanās sporta entuziastiem, gan profesionāļiem vajadzētu pieteikties dalībai “Dzintaru Trīsdienās 2021”?

SS: Tāpēc, ka šo sacensību organizatori ir jauni, ambiciozi cilvēki ar lieliem mērķiem uzlabot orientēšanās sacensību kvalitāti Latvijā. Domāju, ka ilgtermiņā šīs sacensības kļūs par vienām no kvalitatīvākajām un populārākajām Latvijā. Tās būs pārdomātas un būs padomāts arī par detaļām. Tas, kas mani visvairāk piesaista: noteikti distances būs interesantas un izaicinošas. Es ceru, ka Jūs mūs šogad patīkami pārsteigsiet!

KK: Vai Tu pati plāno piedalīties “Dzintaru Trīsdienas 2021” un ko Tu sagaidi no tām?

SS: Šobrīd mani plāni ir atkarīgi no tā, vai vispār būs iespēja sacensties, kā tas bija ierasts agrāk. Diemžēl, konkrēta plāna man vēl nav. Ļoti ceru, ka Dzintaru Trīsdienu laikā man neiekritīs kāda nometne vai starptautiskas sacensības, lai varētu ierasties Ropažos.

KK: Tavs novēlējums Dzintaru Trīsdienām, kādas Tu tās vēlies redzēt pēc 10 gadiem.

SS: Pirms gaidītās sarunas es tieši par novēlējumu iedomājos un paspēju to sagatavot. Es atļaušos Tev to nolasīt: novēlu Dzintariņu komandai sasniegt vēl nebijušus rezultātus, rast spēku un motivāciju strādāt vēl smagāk un neatlaidīgāk, lai sasniegtu visaugstākos rezultātus. Novēlu nepadoties pie pirmajām grūtībām, bet turpināt strādāt un pilnveidoties, jo uzvar tas, kurš nepadodas. Jūs sagaida grūts darbs, kurš prasīs gan sviedrus, gan asaras, bet tas viss būs tā vērts. Ar katru dienu Jūs kļūsiet spēcīgāki un soļosiet pretīm savam mērķim, un kādu dienu Jūs noteikti to sasniegsiet! 

2021. gada pirmais mēnesis jau ir paskrējis nemanot. Arī februārī turpināsim būt individuāli aktīvi gan miesā, gan garā. Sekojiet līdzi Dzintaru Trīsdienu jaunumiem mūsu sociālajos tīklos! Marta bloga saruna solās nest lielu pievienoto vērtību.

Esiet veseli!

Blogu sagatavoja Kalvis Kaļva

04.02.2021, Madona

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *