Saruna ar bosu Rihardu Krūmiņu

Sniegots sveiciens visiem decembra ievadā!

Dzintaru Trīsdienu organizatoru komandai ir patiess prieks šodien uzsākt jaunu ikmēneša rakstu rubriku “Kas ir Dzintaru Trīsdienas?”. Rubrikas ietvaros, katru nākamo mēnesi līdz pat “Dzintaru trīsdienām 2021”, jums būs iespēja lasīt interviju ar kādu no sacensību organizatoriem, atbalstītājiem un iepriekšējo gadu sacensību dalībniekiem, lai iepazītu šo daudzpusīgo komandu no cita skatpunkta. Kā pirmais uz sarunu tikai aicināts Dzintaru trīsdienu sacensību direktors Rihards Krūmiņš jeb kā draugi viņu mēdz vienkārši dēvēt par “Krūmu”. 

KK: Kas ir Rihards Krūmiņš?

RK: Es teiktu, ka tā ir persona, kura savu laiku iedala četrās daļās. Pirmā daļa, kas, manuprāt, ir arī pati patīkamākā, ir orientēšanās sports. Aktīvi trenējos un gatavojos nākamajai vasaras sezonai, kura man būs pirmā sezona kā elites grupas dalībniekam. Esmu izvirzījis mērķus, kurus vēlos sasniegt un uz tiem arī tiecos. 

Otrā daļa ir izglītība. Esmu 2. studiju gada students Rīgas Tehniskajā universitātē studiju programmā “Datorsistēmas”, kur apgūstu programmēšanas pamatus, datortīklu uzbūvi un arhitektūru. Mani visvairāk piesaista pati programmēšana. Papildus ikdienas studiju darbam paralēli apgūstu vēl citas programmēšanas valodas, un man tas patīk.

Tad ir trešā sadaļa, zem kuras ietilpst projekts “Dzintaru Trīsdienas 2021”. Šī daļa man ir ļoti tuva, un vienlaicīgi tā ir lēkšana nezināmajā, lai iegūtu apjomīgāku organizatorisko pieredzi orientēšanās sporta sacensību rīkošanā.

Noslēdzošā ceturtā daļa ir mans brīvais laiks. Tajā ietilpst mana ģimene, privātā dzīve, kā arī nenoliegšu, ka esmu teicams prokrastinētājs.

KK: Kā Tu kļuvi par Dzintaru Trīsdienu “bosu”?

RK: Īsti negribētu sevi saukt par “bosu”, drīzāk es sevi definētu kā darbību koordinatoru. Svarīgos lēmumus un sacensību norisi lemjam kopīgi, taču es vairāk atbildu par uzdevumu plānošanu un to deliģēšanu, kā arī pārbaudu vai šie uzdevumi ir izpildīti atbilstošajā kvalitātē. Jāsaka gan, ka es neesmu iesaistīts šajā projektā kopš pašiem pirmsākumiem. Mani piesaistīja organizatoru komandai šo sacensību idejas autori – Kārlis Stradiņš un Ralfs Jānis Eižvertiņš – Dzintaru Trīsdienu 2. norises gadā, 2019. gada vasarā. Saistībā ar gaidāmajām sacensībām 2021. gadā, lēmums mani izvirzīt par komandas koordinatoru nāca spontāni un dabiski. Uzskatu, ka spēju uz orientēšanās sporta sacensību norisi paskatīties caur dažādām prizmām un apkopot viedokli. Tāpat nevaru noliegt, ka pēc rakstura dažkārt esmu uzstājīgs ar savu viedokli jomās, kuras, manuprāt, labi pārzinu (respektīvi – orientēšanās) un vēlos, lai tiktu uzklausīts. Jau pavisam drīz mēs varēsim pārliecināties par to, kā rezultēsies man piešķirtā atbildība un uzdevums koordinēt jaunības degsmes piepildīto “Dzintaru Trīsdienas 2021” organizatoru komandu.

KK: Ko Tev pašlaik nozīmē projekts “Dzinatru Trīsdienas 2021”?

RK: Šobrīd tas man ir mēģinājums kvalitatīvu orientēšanās sacensību organizēšanā, jo gaidāmās sacensības plānojas būt man nepieredzēti augstākajā līmenī, kādā ir šis projekts organizēts. Vēlos pārbaudīt uz ko visa organizatoru komanda ir spējīga un kādas katra robežas. Sirdī es ceru, ka šīs sacensības kļūs arvien lielākās, un, ka šis projekts būs kaut kas lielāks nekā tikai iknedēļas nogales orientēšanās sacensības. Gribu šo projektu arī izmantot man tik tuvā sporta veida popularizēšanai un attīstībai. Tāpat vēlos dot iespēju dalībniekiem izbaudīt orientēšanos tik pat ļoti kā to izbaudu es. Par to vai tas izdosies, laiks rādīs.

KK: Ar ko Tu vēlies, lai “Dzintaru Trīsdienas 2021” paliek atmiņā sacensību dalībniekiem un apmeklētājiem?

RK: Pirmkārt, ar sacensību organizatorisko kvalitāti, lai viņiem nerastos priekšstats, ka ir pieļautas neprecizitātes, ietaupot laiku un resursus. Otrkārt, ar atbilstošām distancēm un ērtībām sacensību centrā. Treškārt, ar ko jaunu jeb tā dēvēto “odziņu”, lai šīs sacensības nedaudz atšķirtos no citām. Noteikti vēlos, lai cilvēkiem šīs sacensības paliek atmiņā ar pozitīvām emocijām un kļūst par ikgadēju tradīciju, kuru viņi gaida ar nepacietību.

KK: Lūdzu, nosauc 3 īpašības vārdus ar ko Tev pašlaik asociējas Dzintaru Trīsdienas? 

RK: Mērķtiecība. Svaigums. Oranžīgums.

KK: Kā Tu iztēlojies Dzinatru Trīsdienu projektu pēc 10 gadiem?

RK: Noteikti ar patīkamu atmosfēru, kur cilvēki vēlas atrasties un būt kā daļa no šī orientēšanās foruma. Savukārt, skatoties no sacensību apmēra puses, tad esmu ambiciozs un vēlos, lai tas izaug par Eiropas mēroga projektu. Ar to es domāju, ka tām jābūt tāda līmeņa sacensībām, lai orientēšanās sporta entuziastiem no visas Eiropas raisītu dilemmu par to vai braukt uz “O-ringen” daudzdienu orientēšanās sacensībām Zviedrijā, vai braukt uz “OOCup” daudzdienām, vai tomēr izmēģināt šīs jaunās Dzinatru Trīsdienas. Iespējams, tas ir viens no augstākajiem punktiem, kur orientēšanās sacensības var izaugt, taču es no šīs ambiciozās ieceres nebaidos. Pašlaik šis noteikti ir kā sapnis, taču pēc 10 gadiem pilnīgi noteikti ir jābūt ar skatu uz to līmeni. Mums ir daudz jaunu, labu ideju, kas var palīdzēt tiekties uz to. Manuprāt, ir arī daudz citu ideju, kuras citu sacensību organizatori neizmanto, lai piesaistītu auditoriju, jo tas, viņuprāt, paņem pārāk daudz laika un enerģijas, savukārt, mēs tās noteikti mēģināsim izmantot. Reālais mērķis pēc 10 gadiem – lielākās orientēšanās sporta sacensības Latvijā.

*****************************

2021. gads jau ir tepat aiz stūra un sacensību organizatoru komanda uz turpmāko mēnešu notikumiem raugās optimistiski ar domu, ka “Dzintaru trīsdienas 2021” būs varen labs orientēšanās forums.

Janvāra ievadā gaidiet jau nākamo sarunu ar kādu no mūsu “Dzintariem” un sekojiet līdzi turpmākajiem Dzintaru Trīsdienu jaunumiem!

Esiet veseli!

Blogu sagatavoja Kalvis Kaļva

02.12.2020, Rīga

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *